

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 510 mΩ |
| Power Rating | 666.667 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03694
Ext.Price$0.03694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03694 | $0.03694 |
| 10 | $0.01847 | $0.18470 |
| 50 | $0.01421 | $0.71050 |
| 100 | $0.01259 | $1.25900 |
| 500 | $0.01116 | $5.58000 |
| 1000 | $0.01012 | $10.12000 |
| 3000 | $0.00918 | $27.54000 |
| 5000 | $0.00833 | $41.65000 |
| 10000 | $0.00787 | $78.70000 |
| 30000 | $0.00744 | $223.20000 |
| 50000 | $0.00703 | $351.50000 |
